1.3.11 live

usdjpy: możliwe odbicie

Ostatnie dwa tygodnie przyniosło osłabienie dolara względem jena. Na wykresie dziennym pojawia się więc dość dynamiczna fala spadkowa, w ramach której doszło na początku grudnia do przełamania lokalnego dołka. Choć podaż ma w tej chwili sporo do powiedzenia, warto zwrócić uwagę na wyprzedanie, jakie się tu pojawiło, co wraz ze zrealizowanym zasięgiem z podwójnego szczytu z pierwszej połowy grudnia może sygnalizować rosnące szanse na wyproowadzenie korekcyjnego odbicia. Jego pierwszym celem powinny być rejony przebitego wcześniej dołka z początku grudnia (ok. 82.50), który teraz pełni rolę najbliższego oporu.

usdchf: trend potwierdzony

Końcówka roku była udana dla szwajcarskiej waluty, która w relacji do dolara osiagnęła rekordowy pułap. Trend średnioterminowy został więc ponownie potwierdzony zejściem tej pary na nowe minima, co nie było zaskoczeniem (opuszczenie dołem wzrostowego kanału na wykresie dziennym). Obecnie więc próby kupna dolara wciąż niosą ze sobą ryzyko i relatywnie bezpiecznym zachowaniem jest trzymanie się krótkiej strony rynku na tej parze.

eurusd: coraz lepsze nastroje

Jeśli spojrzeć na europejską część sesji w kontekście poziomów wypracowanych na US Futures, to widoczne jest spokojne, ale systematyczne wzmocnienie, na które eurodolar również reaguje odrabiając nocne zejście. Jeśli nastroje udałoby się utrzymać, to w kontekście sytuacji technicznej indeksów na Wall Street byki już na początku roku stanęłyby tam przed szansą pokazania się z lepszej strony. To może wzmacniać eurodolara. Ten póki co lokalnie się cofa i w zasadzie zakres tego odejścia może nam już coś o kondycji rynku powiedzieć. Im płytsze byłoby to zejście, tym lepiej świadczyłoby to o możliwościach kupujących.

Handel na amerykańskim rynku akcji zaczął się od wysokiego pułapu. Z tych nastrojów powinien korzystać eurodolar. Kwestią jest utrzymanie tych poziomów w kolejnych godzinach. Od tego, jak poradzą sobie byki, zależeć mogą losy eurodolara. Póki co zakres cofnięcia tej pary od ostatniego szczytu nie jest zbyt duży i popyt wciąż może pokazać się z lepszej strony. Na tym etapie trwa kontrolowanie dolnego cienia świecy.

Z dzisiejszej paczki danych z USA uwaga skupiała się na ISM i tutaj nie ma niespodzianek. To powoduje, że osuwanie się EUR/USD zostało chwilowo zatrzymane. Wskazane, by obszar 1.33 został utrzymany. Jego utrata może bowiem zrodzić obawy o testowanie porannych minimów, a tym samym skasowanie wypracowanego porannego cienia.

Wall Street sie wspina, co jest plusem dla byków. Jeśli nie wydarzy się nic niepokojącego, to wypracowany dziś dolny cień na wykresie dziennym powinien zostać utrzymany i stanowić jednocześnie element obrony na kolejne dni. Jego ewentualne zasłonięcie sygnalizowałoby ponowny test linii trendu, którą w ubiegłym tygodniu udało się wybronić.

Advertisements

About abwehra group

The Art&Science of Trading Gold
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s